Panel Akademika

Ale właściwie o co cho?

Panel akademika, to miejsce na naszej stronie, z którego, przynajmniej w założeniu, powinieneś dowiedzieć się więcej o ruchu akademickim, Zespole Harcerstwa Akademickiego oraz sensie naszego bycia akademikami.


Kto to taki Akademik?

Akademik – harcerz-student. Taki ktoś, co to nie mieszka już w domu, nie może więc działać w swojej macierzystej drużynie, dalej zamierza jednak pełnić służbę i szuka dla siebie miejsca w świecie.

O Ruchu Programowo-Metodycznym „Akadmicy”

RPM to struktura ZHP o charakterze poziomym, zrzeszająca instruktorów, wędrowników pełniących instruktorskie funkcje i jednostki organizacyjne. Członkowie ruchu współdziałają w celu doskonalenia programowo-metodycznego, wymiany doświadczeń, realizacji konkretnych działań, inicjatywy społecznej itp. Ze względu na zasięg ruch może być ogólnopolski, regionalny, środowiskowy itp.
RPM „Akademicy” to ogólnopolskie porozumienie kręgów akademickich (i wolnych strzelców).
Cele i zasady działania ruchu zawarte są w dokumencie  ”Regulamin Ruchu Programowo-Metodycznego Akademicy”. Władzami Ruchu są: Zjazd Ruchu, Rada Ruchu i jego Przewodniczący; tworzą oni jednocześnie ZHA.

Kolorem akademików jest pomarańczowy.

logo

Symbol Ruchu

O ZHA

Głównym zadaniem Zespołu Harcerstwa Akademickiego jest reprezentowanie Środowisk Akademickich w GK; poza tym zespół pełni funkcję kontrolną (głównie dotyczącą realizacji programów poszczególnych kręgów), motywującą i wspierającą.
ZHA jest odpowiedzialne za nadzór merytoryczny i organizacyjny Warsztatów Akademickich, kawiarenki na Watrze Wędrowniczej, kształcenia komendantów etc.

Aktualnie w jego w skład wchodzą 4 osoby:

phm. Kinga Szołczyńska (GHKA „Flavio Note” Gdańsk) – szef zespołu,
pwd. Aleksandra Magda (KHKA „Diablak” Kraków) <3,
Mateusz Stachewicz (WGKA „Carpe Noctum” Warszawa) .

Odznaka „Lider”

Odznaka Lider jest ogólnoakademicką inicjatywą mającą na celu uhonorowanie wyróżniających się spośród nas jednostek, za ich wkład w rozwój akademizmu, harcerstwa, a także ich środowiska lokalnego (i globalnego:)). Odznakę przyznaje Szef ZHA na wniosek Kapituły Odznaki. By Kapituła mogła jednak mieć nad czym pracować, odpowiedni wniosek o nadanie odznaki musi uprzednio na jej ręce złożyć Komendant bądź Rada Kręgu.

Akademicy w sieci:

Strona ZHA

Akademicy na Facebooku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s