Diablaki

17807303_10155185118798622_4295080550587484896_oKacper Bućko

członek od 21.03.2017

pochodzenie: Białystok

Chorągiew Białostocka

studia: Historia

Idąc z Kacprem po ulicach Krakowa często można się dowiedzieć wielu ciekawostek oraz poznać historię prawie każdego budynku. Polecamy go więc na przewodnika gdyby ktoś chciał lepiej poznać miasto.

Na pierwszą zbiórkę Kacper przyszedł w październiku i już wtedy pokazał, że jest bardzo uczynny i pozytywny. Choć Diablak nie robi w tym roku trasy na Watrę to Kacper godnie nas reprezentuje współorganizując jedną z wędrówek. Jesteśmy pewni, że będzie bardzo interesująca.


17630172_10155169056413622_8171067198205718368_nHubert Chorąży

członek od 14.03.2017

pochodzenie: Bystra Podchalańska

Chorągiew Krakowska

studia: Inżynieria Biomedyczna

Jego ścisły umysł powoduje, że jest głosem rozsądku w Kręgu. Czasem musi się nieźle natrudzić żeby przywołać nas do rzeczywistości gdy zaczynamy snuć nierzeczywiste plany i bujać w obłokach.
Dodatkowo jest naszą ostoją harcerskości. To jedyna osoba, która potrafiła ustawić porządny stos ogniskowy. Zna się też na musztrze, co czasem wykorzystuje jako chorąży (taki zbieg okoliczności) pocztu sztandarowego hufca Jordanów.


17424814_10155147702708622_1675725325228892060_nZuzanna Piekarz

członek od 7.03.2017

pochodzenie: Bełchatów

Chorągiew Ziemi Łódzkiej

studia: Filologia angielska z j. niemieckim

Drużynowa drużyny wielopoziomowej. Zuza już na pierwszej zbiórce oznajmiła, że chce dołączyć do Diablaka, jak widać cel został zrealizowany i to w najkrótszym możliwym czasie, nie można jej więc odmówić konsekwencji i determinacji. We wszystko co robi, Zuza wkłada mnóstwo energii i entuzjazmu, którymi zaraża wszystkich wokół. Oczywiście takie ‚wirusy’ akurat lubimy, więc niech roznosi je jak najintensywniej.


13923274_1094074770670479_8466518746858016988_oOliwia Szkoła

członek od 7.06.2016

pochodzenie: Jarosław

Chorągiew Podkarpacka

studia: Architektura

Oliwka jest osóbką niezwykłą, na którą zawsze można liczyć, a powierzone zadania wykonuje w tempie błyskawicznym i na najwyższym poziomie! Gdy świat zaczyna się walić, polecamy skontaktować się właśnie z Oliwią – nie dość, że go przytrzyma, to jeszcze całkiem nieźle odbuduje, jak przystało na studentkę architektury z Politechniki Krakowskiej! W Diablaku niby tylko ładuje swoją pozytywną energię (póki co, bo listopadowa zbiórka konstytucyjna tuż tuż!), ponieważ (jak wiemy ze sprawdzonych źródeł) jest super przyboczną w 30 PgDH „Zielone Stopy” przy Szczepie „Z Dębowego Lasu”, a poza tym już niedługo oprawi swój harcerski krzyż granatową podkładką! Jesteśmy niesamowicie dumni, że taka wspaniała przyszła instruktorka wspiera szeregi Diablaka!


jankaJanka Komorowska

członek od 15.04.2016

pochodzenie: Bielsko-Biała

Chorągiew Krakowska

studia: Filologia turecka

Studentka I roku filologii tureckiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, rodem z Hufca Beskidzkiego. Przyboczna w 88 Drużynie Wędrowniczej „Wierchy”, pretendentka na drużynową tejże drużyny. Niedawno otworzyła próbę na Harcerkę Rzeczpospolitej. Zawsze zaangażowana, stara się wszystko zrobić na 100%. Wysportowana, trenuje lekkoatletykę, głownie bieganie, niegdyś nawet sędziowała na zawodach! W dodatku interesuje się zdrowym żywieniem! Jej pasją jest literatura, kocha Herberta. Uwielbia góry oraz grać w RPG.


DSC_0304Marta Kubańska

członek od 24.03.2015

pochodzenie: Dąbrowa Górnicza

Chorągiew śląska

studia: Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze

Marta bardzo ambitnie próbuje zgłębić tajniki biochemii, co niewątpliwie w przyszłości zaowocuje zdobyciem nagrody Nobla. Póki co, całymi dniami dzielnie hoduje w laboratorium swoje bakterie. Twierdzi, że rozmnażają się całkiem nieźle. Jednak potrzebują dużej opiekuńczości z jej strony, dlatego Marta spędza po 12h na uczelni… Mimo tym przeciwnościom losu, dzielnie się trzyma w naszych szeregach!

Marta jest też wodniakiem, ale nie było to dla niej przeszkodą, by zaangażować się w organizację trasy diablakowej na tegorocznej Watrze, na terenach co prawda nieco wilgotnych, ale z żeglowaniem tam słabo. Więc jeśli widzieliście kiedyś funpage’a „Nie trać głowy!” to dzieło Marty i jej zespołu. A na tegorocznym zlocie była niezastąpionym Biurem i to właśnie ona dzień i noc odpisywała Wam na maile i pilnowała, żeby każdy był zadowolony. Takie ma dobre serduszko!

Jeśli mówimy o wyjątkowości Marty to warto także wspomnieć, że nie pochodzi z Podkarpacia, a wręcz przeciwnie – zasila kręgową ukrytą opcję niemiecką ze Śląska rodem! No ale wiadomo… nikt nie jest idealny… Ale poza tym same zalety i mocne strony, więc w ostatecznym rozrachunku jesteśmy dumni z tego, że Marta jest Diablakiem!

Marta otrzymała sznur komendancki (czy też kabel od żelazka) z rąk Oli Magdy, która wcześniej pełniła tę funkcję przez 2 lata.


DSC_0302Aleksandra Łubgan

członek od 24.03.2015

pochodzenie: Rzeszów

Chorągiew Podkarpacka

studia: Filologia hiszpańska

Ola jest osobą, która zna więcej rodzajów tańca niż my wszyscy razem wzięci, a ponadto wystarcza jej cierpliwości żeby próbować nas czegoś nauczyć. Ba! Cały światek Akademicki miał okazję się o tym przekonać na Diablaku.. Ponadto Ola jest mocno zaangażowana w działanie swojego rzeszowskiego środowiska, ale i dla nas ma chwilę czasu – na przykład zasiliła szeregi zespołu programowego na tegoroczny Zlot.

Z ciekawostek, a także dowodów na to, że Ola charakteryzuje się nieprzeciętną odwagą, muszę dodać, że rok temu pojechała z nami na Roztopy zaraz po tym, jak przyszła do kręgu, ale najważniejsze jest, że zaryzykowała wędrówkę pod przewodnictwem Michała O. ps. „Ogorzałek” i do dziś nie do końca wiemy, co tam się działo, a tym bardziej jak to się stało, że w ogóle dotarli do chaty :P. Ale najważniejsze, że dotarli i oboje już z nami zostali.

Ola ma głowę pełną pomysłów, półkę uginającą się pod ciężarem planszówek i piekarnik, który potrafi zdziałać cuda (choć podejrzewamy, że nie sam i Ola mu trochę pomaga). Przy Oli nie da się nudzić!


DSC_0336Michał Ogorzałek

członek od 18.11.2014

pochodzenie: Nowy Sącz

Chorągiew Krakowska

studia: Architektura

Michała mogliśmy poznać jako oboźnego oraz naczelnego „ogarniacza” tras XXI Diablaka. Przez rok dzielnie pełnił również funkcję Kwatermistrza Kręgu.
Oprócz tego Michał jest mistrzem sucharów w obecnym składzie Diablaka, więc czasem śmiejemy się z nim, czasem on śmieje się z naszych spojrzeń, pełnych litości i przerażenia.
W wolnych chwilach, mówi, że studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej i żeby być bardziej wiarygodnym zawsze wpada na zbiórki spóźniony i z wielką teczką pod pachą, twierdząc, że właśnie skończył zajęcia. Ale kto go tam wie ;)


DSC_0163Kalo Szpak

członek od 4.11.2014

pochodzenie: Wadowice

Chorągiew krakowska

studia: Psychologia ogólna, filozofia

Tak naprawdę to Karolina, ale jak tak powiecie to pewnie przez myśl jej nie przejdzie, że to do niej. Dała się nam poznać jako Biuro XXI Diablaka.
Co jeszcze o Karolinie?
Pochodzi z Wadowic, niegdyś drużynowa w pionie „H”, prowadząca drużynę „KRZYK”, posiadająca granatową podkładkę pod krzyżem, ale to dopiero początek!
Pięknie śpiewa i co ważne – zna dużo piosenek, kórych JESZCZE nie znają inne Diablaki. Bardzo angażuje się w wykonywanie swoich zadań i piecze pyszne ciasta, a co ważniejsze – piecze je często!
Poza harcerstwem.. studentka IV roku psychologii ogólnej na UJ i III roku filozofii na UJ. To połączenie NA PEWNO pozwala jej czytać w Waszych myślach.


DSC_0234.JPGJakub Kwiek

członek od 19.11.2013

pochodzenie: Tarnów

Chorągiew Krakowska

studia: budownictwo

Kuba w ZHP działa dopiero od dwóch lat, ale to kompletnie nie przeszkadza mu w tym, aby prężnie się na tym polu rozwijać. Po kolei zamykał kolejne stopnie łącznie z próbą na harcerza i w bardzo krótkim czasie został członkiem Diablaka. Można powiedzieć, że idzie jak burza! Niedługo po tym został Członkiem Rady po rezygnacji poprzedniego PRowca – Bartka.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Diablaki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s