Członkowie honorowi

AnitaAnita Regucka-Fleming

Urodzona 12 grudnia w Krakowie. Skarbnica historii i wiadomości o Kręgu. Harcerka z krwi i kości. Absolwentka informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jak przystało na zodiakalnego strzelca żyje aktywnie i udziela się na wielu polach. Zdecydowanie łatwiej jest wymienić gdzie nie działała. Specjalistka od tańców irlandzkich wszelkiej maści. Diablakowa Matka Założycielka nr 2. Razem z Wiśnią reprezentuje ZHP na wielu zlotach międzynarodowych.

Posiadaczka wewnętrznego systemu obronnego, obniżającego poziom własnych stresów i problemów: nie przejmuje się sprawami, na które nie ma wpływu, nie angażuje swojej energii w kontrolowanie czy nieproszone pomaganie przy zadaniach należących do kogoś innego.


a_cwikAgata Ćwik (Potoniec)

Urodzona 26 września w Nowym Sączu. Należy do grona ByKów (Byłych Komendantów Kręgu). Urodzona tego samego dnia, co Marcin Dziubek – późniejszy Komendant Diablaka.

Jest pełna energii, szczególnie tej pozytywnej. Wieść gminna niesie, że boi się piosenki o kikutkach. Swoje zdenerwowania okazuje tupiąc energicznie nogą, co podczas jednej z diablakowych wypraw zaowocowało obawami o stan samochodu, którym podróżowała. Geograf całym sercem. Chociaż wzrostem mała – wielka duchem.

Druga połówka Łukasza Ćwika :)


Ania_FAnna Filipow

Urodzona 3 maja w Krakowie. Matka założycielka nr 1, czyli Pierwsza Komendantka Kręgowa, współsprawczyni powstania Kręgu oraz tego wszystkiego, co w pierwszych latach diablakowej bytności się działo.

Wszystkie jej poczynania i osiągnięcia mogłyby być materiałem na oddzielną książkę. Znana z umiłowania śpiewu. Podobno zabawa w Wampirka bardzo ją wciąga… ;)

Absolwentka psychologii UJ. Widywana w Głównej Kwaterze ZHP. Posiadaczka Złotej Odznaki Kadry Kształcącej. Z relacji tzw. dinozaurów wiadomo, że w Kręgu twardą ręką rządziła i nikogo się nie bała…


Agnieszka MikołajczykAgnieszka Mikołajczyk

Urodzona 9 lipca w Pabianicach. Absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz inżynierii środowiska na Politechnice Krakowskiej.

Kolejna kobieta należąca do grona ByKów. Przewodziła Kręgowi w latach ’97-’98. Wówczas Zlot odbył się w Nielepicach w woj. małopolskim.

Agnieszka to podobnie jak Anita – skarbnica wiedzy o Diablakach, Kręgu i wszystkim, co się z tym wiąże. Plotki głoszą, że do pracy potrzebuje aż dwóch monitorów. Jest jednym z najaktywniejszych absolwentów. Nałogowo chodzi po górach. Zbieraczka najróżniejszych dla większości niezidentyfikowanych roślin. Posiadaczka kota i żółwia.Zawsze gotowa do pomocy Diablakom, bez względu na ich wiek.


Maciek FlorysMaciej Florys

Urodzony 28 czerwca. Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Swego czasu tworzył z bratem duet FlorysBrothers. Wylansowali słynny przebój „Książka z masłem”. Maciek pisze na liście maile zaczynające się od „Do…” (DoLiny!). Można na nim polegać zarówno w wodzie (ratownik WOPR), jak i w skałach (posiada skałkowe prawo jazdy kategorii B). Przewodnik tatrzański.

Doświadczony górołaz, grotołaz i linołaz. Ponadto, jako absolwent GiK (Geodezji i Kartografii) profesjonalnie zajmuje się mapami.

Wtajemniczone osoby wiążą Maćka z niezwykłymi wypadkami dzwonienia budzików o dziwnych porach oraz z dziwnych miejsc w mieszkaniu. Przewodził Kręgowi aż dwie kadencje!


Gosia JedlikowskaMałgorzata Chłoń (Jedlikowska)

Urodzona 5 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak widać, 3/7 Diablakowych członków honorowych stamtąd pochodzi! ;)

Jest absolwentką matematyki na Akademii Górniczo-Hutniczej. Zatem jako znawca starożytnych pierwiastków, przekonuje Diablaków, że matematyka wcale nie jest taka straszna.

Gosia jest zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Aktywnie działa w hufcu Bochnia.


CihyMarcin Kisiel

Urodzony 16 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Inaczej zwany Cihym, bynajmniej nie jest cichy. Swego czasu szef prześmiewców w Kręgu (udokumentowane!). Jego obecność na zbiórce była wyzwaniem dla prowadzącego. Śmiech, to coś po czym każdy Diablak potrafi go rozpoznać.
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, zatem dobrze wie z czego składają się krawężniki i jaki zakręt jest źle zbudowany. Biegacz po Tatrach. Zawsze wyczaruje tort na diablakowe okazje! Wspiera Diablaków w drukowaniu potrzebnych materiałów na wszelkie akcje zarówno promocyjne jak i prozaiczne.


 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s