Absolwenci

DSC_0336Michał Ogorzałek

członek od 18.11.2014

pochodzenie: Nowy Sącz

Chorągiew Krakowska

studia: Architektura

Michała mogliśmy poznać jako oboźnego oraz naczelnego „ogarniacza” tras XXI Diablaka. Przez rok dzielnie pełnił również funkcję Kwatermistrza Kręgu.
Oprócz tego Michał jest mistrzem sucharów w obecnym składzie Diablaka, więc czasem śmiejemy się z nim, czasem on śmieje się z naszych spojrzeń, pełnych litości i przerażenia.
W wolnych chwilach, mówi, że studiuje architekturę na Politechnice Krakowskiej i żeby być bardziej wiarygodnym zawsze wpada na zbiórki spóźniony i z wielką teczką pod pachą, twierdząc, że właśnie skończył zajęcia. Ale kto go tam wie ;)


13923274_1094074770670479_8466518746858016988_oOliwia Szkoła

członek od 7.06.2016

pochodzenie: Jarosław

Chorągiew Podkarpacka

studia: Architektura

Oliwka jest osóbką niezwykłą, na którą zawsze można liczyć, a powierzone zadania wykonuje w tempie błyskawicznym i na najwyższym poziomie! Gdy świat zaczyna się walić, polecamy skontaktować się właśnie z Oliwią – nie dość, że go przytrzyma, to jeszcze całkiem nieźle odbuduje, jak przystało na studentkę architektury z Politechniki Krakowskiej! W Diablaku niby tylko ładuje swoją pozytywną energię (póki co, bo listopadowa zbiórka konstytucyjna tuż tuż!), ponieważ (jak wiemy ze sprawdzonych źródeł) jest super przyboczną w 30 PgDH „Zielone Stopy” przy Szczepie „Z Dębowego Lasu”, a poza tym już niedługo oprawi swój harcerski krzyż granatową podkładką! Jesteśmy niesamowicie dumni, że taka wspaniała przyszła instruktorka wspiera szeregi Diablaka!


DSC_0163

Kalo Szpak

członek od 4.11.2014

pochodzenie: Wadowice

Chorągiew krakowska

studia: Psychologia ogólna, filozofia

Tak naprawdę to Karolina, ale jak tak powiecie to pewnie przez myśl jej nie przejdzie, że to do niej. Dała się nam poznać jako Biuro XXI Diablaka.
Co jeszcze o Karolinie?
Pochodzi z Wadowic, niegdyś drużynowa w pionie „H”, prowadząca drużynę „KRZYK”, posiadająca granatową podkładkę pod krzyżem, ale to dopiero początek!
Pięknie śpiewa i co ważne – zna dużo piosenek, kórych JESZCZE nie znają inne Diablaki. Bardzo angażuje się w wykonywanie swoich zadań i piecze pyszne ciasta, a co ważniejsze – piecze je często!
Poza harcerstwem.. studentka IV roku psychologii ogólnej na UJ i III roku filozofii na UJ. To połączenie NA PEWNO pozwala jej czytać w Waszych myślach.


DSC_0211

Paweł Kociołek

członek od 24.03.2015

pochodzenie: Dębica

Chorągiew podkarpacka

studia: elektrotechnika

Paweł Kociołek ps. „Kociołek”  studiuje elektrotechnikę na AGH i pochodzi z Dębicy, czyli wiadomo, Podkarpacie. Paweł już wielokrotnie udowodnił, że w kryzysowych sytuacjach można na niego liczyć, jest mistrzem gier terenowych dla wędrowników, choć zdarzyło mu się także wspomagać te dla HSów. Pawcio (jak sam siebie czasem pieszczotliwie nazywa) odpowiadał za część organizacyjną trasy akademickiej „Nie trać głowy!” oraz za tę samą działkę jako szef zespołu organizacyjnego ostatniego zlotu Diablak. A czy dobrze mu poszło, to już sami dobrze wiecie :) My gwarantujemy, że u Pawła zawsze wszystko jest dopięte na ostatni guziczek i już nie raz okazał się niezastąpiony w sytuacjach kryzysowych.

Paweł uwielbia podróżować. Całkiem mu to wychodzi, chyba, że obejmuje to jazdę autostopem. Kociołek lubi także chodzić po górach. Ale niekoniecznie po szlakach, co czasami skutkuje nieplanowanym podziwianiem gęstej dziczy w środku nocy (czyt. niezapomnianymi wrażeniami w jego mniemaniu).


 1904212_10203399933832281_5969649743477332968_nAnna Jaworska

członek od 16.10.2012

pochodzenie: Skoczów

Chorągiew śląska

studia: socjologia, zarządzanie

Pamiętacie XVIII Diablaka i uśmiechniętą, entuzjastyczną blondynkę, zaganiajacą ludzi na organizowane w nocy karaoke? Uwierzycie, że nie była jeszcze wtedy członkiem kręgu, a jedynie świeżutkim sympatykiem? Gdy rok później pomagała nam w przygotowaniu zlotu, pozornie nie zmieniło się wiele: dalej pełna pasji, profesjonalna, z własnym, jasnym zdaniem, uśmiechem i zrozumieniem. Z tym, że – ku naszej olbrzymiej radości! – już ze znaczkiem na piersi! Potem już coraz trudniej wymienić to, co robiła Ania. Najpierw działała w kapitule jako jej członek, potem w kadencji 2013/2014 weszła do Rady Kręgu odpowiadając za program, w międzyczasie organizowała program największej imprezy wędrowniczej w Polsce i jeszcze „równolegle” odpowiadała za warsztaty na Zlocie :). Była już Dziekanem Kapituły, Członkinią ZHA, Namiestnikiem Wędrowniczym w Hufcu Beskidzkim… Projekt „Polska 2023” także nie jest jej obcy. :)

Ania jest prawdziwym humanistą – studia socjologiczne to nie przypadek, ta dziewczyna faktycznie czuje to, co robi i można uczyć się od niej wdrażania wiedzy w życie. Autorka niezapomnianych zbiórek oraz warsztatów, mediator, mistrzyni komunikacji, a przede wszystkim ciepła, przyjazna i pomocna dusza, skłonna pomóc, pogadać i wesprzeć, gdy trzeba. Ma milion pomysłów wartych realizacji, oraz (niestety – dla ogółu!) rzadki dar dobrego organizowania pracy oraz działań zespołowych. Dziewczyna-konkret, jak rzekł jej dumny kręgowy opiekun. A cała reszta mogłaby z czystym sumieniem powtórzyć. Robi najlepsze zlotowe ewaluacje, ślicznie się wypowiada… no i świetnie wygląda!


JDSC_0246oanna Skorupa

członek od 18.11.2014

pochodzenie: Stalowa Wola

Chorągiew Podkarpacka

studia: Informatyka

Otóż to właśnie ona dała się poznać z jak najlepszej strony odpowiadając za program XXI Diablaka. A jeśli przez ostatni rok słyszeliście o Diablaku – to jej zasługa, ponieważ zajmowała się naszą promocją! :)
A zanim trafiła do Kręgu mieszkała sobie w Stalowej Woli, a to znaczy, że jej przyjście do Kręgu wzmocniło liczebnie opcję podkarpacką. Niegdyś drużynowa 17SDHS, czyli dokładnie tej drużyny, z której wywodzą się dwie komendantki Kręgu (to znak?). Aśka jak na każdego informatyka z AGH przystało ma zdolności manualne na bieżąco wykorzystywane przez wszystkich, którzy są tego świadomi. Robi niesamowite kubki, kolczyki, pudełeczka, świeczniki, wyszywane, malowane, wyklejane. Zawsze można na nią liczyć, nawet jeśli wiąże się to z pięciokrotnym powrotem w to samo miejsce. I zanim została Członkiem Diablaka dokonała jednej wielkiej zmiany: już prawie się nie spóźnia.


1891587_875797335786888_4690688612354058317_oAleksandra Magda

członek od 19.03.2013

pochodzenie: Stalowa Wola

Chorągiew Podkarpacka

studia: psychologia ogólna

Ola to kolejna osoba, która przebojem wdarła się w szeregi Kręgu. Już od początku działała na wielu polach, bo i w zespole ds. promocji i informacji, gdzie odpowiadała za kronikę i zdjęcia, i w komendzie minionego Zlotu jako zastępca ds. organizacyjnych, w komendzie naszej watrowej trasy jako programowiec i, jakby tego było mało, pomagała nam przy grach miejskich. Wywiązuje się wzorowo ze swoich zadań i zawsze można na nią liczyć!

Studiuje psychologię na UJ (nie mylić ze spychologią!). Podobnie jak jedna z naszych Byłych Komendantek, pochodzi ze Stalowej Woli, inaczej zwanej miastem żółtych koparek.

Uwielbia góry. Corocznie zjawia się na Festiwalu Śpiewograniec i wraz ze swoją mocną ekipą zajmuje miejsca na podium ;). Objęła szefostwo w Kręgu po Sylwii Gudyce i funkcję komendantki pełniła historyczne dwie kadencje.


olaszMartyna Olasz

członek od 18.11.2014

pochodzenie: Chorzów

Chorągiew Śląska

studia: Polonistyka-Komparatystyka

Martyna reprezentuje w kręgu Ukrytą Opcję Niemiecką (pochodzi ze Śląska) i wprowadza nam mały terror językowy! Gwoli ścisłości – stara się, żebyśmy ładnie mówili po POLSKU! (to strasznie miło z jej strony:P). Studiuje polonistykę na III roku na UJ i ma sprecyzowane zdanie na miliony tematów i zawsze jakąś trafną anegdotę, która związana jest z kilkoma kolejnymi, więc ciężko nudzić się w jej towarzystwie!
Mieliśmy okazję ją i jej pasję poznać trochę na Zlocie – przygotowała dla nas warsztaty językowe, wędrówkę po Nowym Targu oraz Ogniobranie! Już na tej podstawie możemy wywnioskować, że Martyna nie należy do osób posiadających nadmiar wolnego czasu. Działa w samorządzie studenckim, kole naukowym, hoduje szczury, a także przygotowała dla nas super-klimatyczną-komunistyczną prywatkę!
I co ważne – grała z nami nad morzem w Cytadelę, dbając o to, by żadna tura nie skończyła się zbyt szybko.
:)


wołowiczJoanna Wołowicz

członek od 4.11.2014

pochodzenie: Śniadków Dolny

Chorągiew Stołeczna

studia: Geodezja i kartografia

Pełna entuzjazmu i potrafiąca zmotywować wszystkich w czym dała się poznać jako patrolowa Diablaków na XXI Zlocie.
W ZHP od 17.11.2005 r. Jest dumną posiadaczką stopnia HR, i równie dumną Drużynową 13 Warszawickiej DH „Nieuchwytni” od 2013. W międzyczasie działała w kilku środowiskach harcerskich, ale co ważne Akademicki Światek poznała już wcześniej, gdyż jest przybyłą do nas prosto z Lublina Absolwentką LHKA „Żywioły”.
A poza harcerstwem… Obroniła tytuł Inżyniera geodezji i kartografii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a obecnie kończy takież studia na UR w Krakowie.


damianDamian Strojec

członek od 9.12.2014

pochodzenie: Częstochowa

Chorągiew Śląska

studia: Finanse i rachunkowość

Student V roku rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym. Chodzi po górach i trenuje krav magę. Jest trochę nadgorliwy, no ale staramy się z tym jakoś żyć :P. Skąd to wiemy? Ano z 20stych urodzin Kręgu, na których zajmował się sprawami kwatermistrzowskimi, no i ze Zlotu, na którym zrobił dwa bloki zajęciowe i wędrówkę. Informatorzy donoszą, że na owej wędrówce ilość jego owieczek się ciągle zmieniała… :P Ale nawet jeśli tak było, to wybaczamy mu, bo ostatecznie wszyscy wrócili, a poza tym Damian w excelu policzy chyba wszystko. Stara się być perfekcyjnym w każdej wykonywanej przez siebie czynności :)
Coś więcej o Damianie? Mówi, że mieszka (ze swoim kotem) w takim miejscu Krakowa, że z okna widzi łąki… No i pewnie dlatego zawsze jeździ rowerem i do tej pory się nie spóźniał. Wszak wszyscy wiemy, że im mamy dalej, tym jesteśmy wcześniej. :)


 WójcikŁukasz Wójcik

członek od 12.03.2013

pochodzenie: Krosno

Chorągiew Podkarpacka

studia: inżynieria środowiska

Tuż przed tym, jak powiedział dwa razy „tak” i został dumnym Członkiem Kręgu, dorobił się zielonej lilijki na mundurze, choć w sumie było to tak dawno, że teraz to już jest prawie czerwona. Pochodzi z Krosna, no ale jak wiemy nikt nie jest idealny :D Świetny instruktor, potrafi zmobilizować, ma niebanalne poczucie humoru no i był z nami w Gruzji (na słynnym spotkaniu sekcji kulinarnej u Tasza). Ponadto był komendantem (komediantem?) Diablakowej Trasy Tatrzańskiej na Wędrowniczej Watrze 2013, a rok później z-cą komendantki ds. organizacyjnych na Trasie Akademickiej w Bieszczadach.  Pomocny i ogarnięty, kelnerem też być potrafi! W kadencji 2013/2014 r. wybrany do Rady na stanowisko Dziekana Kapituły Stopni. Pełnił w tym czasie funkcję zastępcy komendantki, na której również okazał się niezastąpiony. To właśnie dzięki niemu na Zlocie w 2014 roku w Ludźmierzu  mieliśmy gdzie spać, co jeść i na czym pisać na warsztatach. Choć złośliwi mówią, że nie widzieli, żeby Łukasz podczas tamtego Diablaka robił coś poza liczeniem pieniędzy w kadrówce :D


gudiSylwia Gudyka

członek od 15.11.2011

pochodzenie: Rzeszów

Chorągiew Podkarpacka

studia: chemia

Sylwia Gudi vel Udi, choć w harcerstwie od niedawna, przebojem wdarła się w nasze szeregi. Jeszcze dobrze nie ubrała harcerskiego krzyża, a już została członkiem Rady Kręgu, a następnie jego Komendantką.
Rezolutna Pani Chemik dba o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zdecydowanie Gwiazda ostatniej Zbiórki Konstytucyjnej, przekonała nas do siebie mimo dużej konkurencji. Od emocji aż wrzało!
Śpiewa i gra na gitarze (jej! istnieje ktoś w tym kręgu, kto nie robi tego, choćby pod prysznicem?). Choć „coraz dalej jej do domu” i strasznie jej z tego powodu „smutno, smutno, smutno…”, nie narzeka i do rodzinnego Rzeszowa wrócić (póki co) nie zamierza.
Sylwia należy do zacnego grona Byłych Komendantów. Oddała władzę Oli Magdzie.


rydzBartek Rydz

członek od 29.03.2011

pochodzenie: Końskie,

Chorągiew Kielecka

studia: elektronika i telekomunikacja

Bartek to zdecydowanie naczelny kręgowy grajek. Potrafi zagrać wszystkie piosenki świata! I nawet śpiewa do tego. Jest weteranem śpiewograńcowym, ciężko policzyć ile razy tarnobrzeska scena miała zaszczyt gościć Bartosza wraz z zespołem.

Bartek bardzo szybko został Członkiem Rady, potem dziekanem kapituły. Za kadencji Sylwii Gudyki był członkiem zespołu ds. promocji i informacji (zwanego przez szefową – lożą szyderców), natomiast na ostatniej Zbiórce Konstytucyjnej sam został wybrany szefem owej loży. :)

I wbrew powszechnie panującemu przekonaniu – Rydz nie jest rudy.


basiaBasia Stangret

członek od 26.03.2013

pochodzenie: Mikołów

Chorągiew Śląska

studia: geofizyka

Chodziła po górach w każdym klimacie i czasie, śnieg i mróz był jej niestraszny, grotołazka. Basia miała taką siłę ducha i wewnętrzny spokój oraz opanowanie, że wymiękały przy niej nawet najwytrawniejsi pokerzyści. „Spokojnie, wszystko w swoim czasie”. Była niezawodna i solidna, pomysłowa, zwinna i wysportowana.


tkoczKlaudia Tkocz

członek od 13.03.2012

pochodzenie: Orzesze

Chorągiew śląska

studia: biotechnologia

„A ja Ci cały świat wyśpiewam…” Klaudia, szefowała diablakowej sekcji muzycznej. Piecze świetne ciasta i ciasteczka. Nasza rodowita Ślązaczka pochodzi z Orzesza k. Katowic. W Krakowie studiuje biotechnologię i czynnie udziela się w chórze akademickim UJ.
Mieszka w tej części miasta, której nie obejmuje kieszonkowa mapa Pestki, a mianowicie na Ruczaju (a nawet Czerwonych Makach! Ale nie tych z Monte Cassino). Pozytywna i uśmiechnięta, zawsze dopnie wszystko na ostatni guzik. Ledwo co przyszła do Kręgu, a już została jego pełnoprawnym członkiem.Co więcej! Została wybrana Dziekanem Kapituły. Dzielnie dbała o motywowanie ludzi do otwierania stopni oraz czuwała nad uchwaleniem nowego regulaminu działania Kapituły.


jaKatarzyna Zgódko

członek od 15.11.2011

pochodzenie: Sanok

Chorągiew Podkarpacka

studia: psychologia stosowana oraz zarządzanie

Czego to Kasia w życiu nie robi? Studiuje dwa kierunki, była w Radzie Kręgu, pracowała nad Watrą Wędrowniczą, prowadzi PR Ośrodka ZHP Berdo w Myczkowcach i jeszcze ma czas dla przyjaciół (zgoniłbym to na wrodzony faszyzm, ale czy ktoś, widząc tę słodką i niewinną twarzyczkę, byłby w stanie mi uwierzyć?).
Rodzimie z podkarpackiego Sanoka (jak połowa Diablaków). Prowadziła tam drużynę wielopoziomową i próbowała swe harcerskie nawyki przenieść na naszą hałastrę. Udało nam się na szczęście okiełznać żywioł i teraz jest całkiem normalna (jak na nasze standardy :)).
Jest jedną z tych osób, które przychodzą Ci do głowy, kiedy musisz rozdysponować jakieś ważne zadanie. Dopiero po czasie przypominasz sobie, że choć chętnie by Ci pomogła, ona także musi czasem oddychać.
Uwielbia gotować i pięknie śpiewa, choć nie do końca jest o tym przekonana.


wadoMartyna Wadowiec

członek od 1.02.2009

pochodzenie: Busko Zdrój,

Chorągiew Kielecka

studia: rybactwo, turystyka i rekreacja

Okazyjnie zwana „łysą śpiewaczką”, której czajnik z Buska świruje na gazie :)

Martyna pochodzi z Buska – Zdroju (albo jak niektórzy twierdzą z Boskiego Zdroju) i jest kolejną naszą artystyczną duszą o dobrze rozwiniętym zmyśle estetycznym.

Radosna, miła niebieskooka blondynka, która jak trzeba, wyczaruje ci portfel z kartonu po mleku lub soku, albo zrobi śliczną biżuterię z koralików.

Nasza naczelna kręgowa pani fotograf. Lubi podróżować. Jest częścią diablakowego tercetu (a ostatnio raczej bardziej duetu) egzotycznego, słynącego z zagranicznych wojaży.

Propagatorka nowej dyscypliny sportu a mianowicie zjazdów na karimacie. Dobrze zorganizowana, choć czasem trochę zbyt nerwowa, jeśli trzeba potrafi być w dwóch miejscach jednocześnie. Jak na razie – zdecydowanie mistrzyni bilokacji. Kraków często przemierza na swoim kultowym rowerze z kolorowym koszykiem. Promyk słońca z niej, zdecydowanie. Zawsze ma w ubiorze coś optymistycznego, co w połączeniu z jej uśmiechem pomoże odpędzić zły humor ;)

Pewnego lata przemieszkała 2 tygodnie w domku przy hangarze, więc wie co to wyzwanie!


karaluchMagda Sitarz

członek od 15.11.2011

pochodzenie: Rzeszów

Chorągiew Podkarpacka

studia: dietetyka

Madzia, nasza kręgowa dietetyczka :)

Istna Globetrotterka! Jedna z inicjatorek projektu „Wyprawy busem” przemierza świat wzdłuż i wszerz razem ze swoją Wesołą Kompanią :)

Kiedy trzeba, zawsze pomoże! Kolejna wartościowa osoba w Diablakowym Kręgu. Uśmiechnięta i serdeczna. :)

Dzielnie przewodząc kręgowej SKK (Sekcji Kulturalno – Krakowskiej) stara się nas ukulturalniać organizując liczne wyjścia do opery, muzeum czy na krakowskie spacery z „Naszą Diablakową Grażką” :) Magda zna Podgórze jak mało kto!


osuchTomasz Osuch

członek od 22.11.2011

pochodzenie: Ustrzyki Dolne

Chorągiew Podkarpacka

studia: etnologia

Osuch, pseudonim Osuch (ewentulanie Shaggy lub Kudłaty). Aktywnie działa w referacie wędrowniczym chorągwi krakowskiej oraz w chorągwianym zespole prasowym.

Słynie z prawie-ciętych-ripost. Naczelny Miernik PI (Pestkowej Inteligencji). Na szczęście nie Główny Wskaźnik :P

Pochodzi z Ustrzyk Dolnych i jak każdy porządny mieszkaniec tamtych okolic był kiedyś punkiem zasłuchanym w muzyce KSU.

Dobry organizator z całkiem niezłym poczuciem humoru :D
…i z bródką.

Ciekawostka:
Paulina: Ej, czemu na Osucha mówią Shaggy… przecież nie jest Murzynem jak ten wokalista…
Pestka: Ale jest podobny do Kudłatego ze Scooby Doo!


joasiaJoanna Fojt

członek od 9.10.2012

pochodzenie: Mikołów

Chorągiew śląska

studia: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, filologia polska: spec. nauczycielska, nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego

Joasia to taki typ, który pojawił się, popatrzył, cichutko pokombinował… i niepostrzeżenie ruszył z kopyta! W myśl starej zasady „cicha woda brzegi rwie”, ta niziutka, pogodna, niegroźna istotka, głośno mówiąca o domowych radościach jak gotowanie i pieczenie (w których jest świetna!), strąca czapki z głów! I mężczyznom (opowieść o jej życiu osobistym zajęłaby niejedno tomiszcze!), i innym Diablakom, zafascynowanym tym, że można tak dużo i tak dobrze robić!
W ubiegłej kadencji (w Radzie Sylwii) pełniła funkcję kręgowego kwatermistrza!


pestkaOla Sadkowska

członek od 15.12.2009

pochodzenie: Krzyżanowice

Chorągiew mazowiecka

studia: ratownictwo med.

Sadkoska? Pestka? Ta dziewczyna to nie lada ziółko (zresztą, połowa tej strony to efekt jej majstrowania). Nie dość, że posiada uniwersalną bazę kontaktów, potrzebnych do podbicia świata (chcesz kogoś poznać? Wystarczy, że wejdziesz w jej zakładkę „znajomi” na fejsbuku, a problem jak do niej/niego dotrzeć przestanie istnieć!), to jeszcze najwyraźniej wcale nie chce zostać dyktatorem! Szefowała zespołowi ds. promocji i informacji z którym zrobiła dużo dobrych rzeczy!


zuziaZuzanna Kornek

członek od 3.11.2009

pochodzenie: Stalowa Wola

Chorągiew Podkarpacka

studia: historia

Drobna, cicha i niepozorna blondynka, historyk z podkarpackiego konglomeratu żelbetonem pisanego, który sam w sobie historii zbyt dalekiej nie ma – Stalowej Woli.
Zuza jest genialnym muzykiem, choć jej delikatny sopran może być mocno zwodniczy… Obłędnie dokładna i perfekcyjna w działaniu, potrafi ustawić wszystkich jak mało kto (nie bez kozery postanowiła zostać nauczycielem… choć z akademikami także radzi sobie nieźle).
W kręgu od pamiętnego naboru 2008. Długi czas była z-czynią komendanta do spraw programowych, w listopadzie 2011 wybrana poprzez aklamację do roli pierwszych skrzypiec (choć prywatnie gra na flecie).
Idealnie wpisywała się w rolę Komendantki, potem przekazała władzę Sylwii Gudyce.


przemek-300-x-408Przemek Tomala

członek od 25.06.2013

pochodzenie: Radom

Chorągiew mazowiecka

studia: informatyka stosowana

Nie taki Radom straszny, jak go malują! ;) Przemek wywodzi się z drużyny wodniackiej, więc nic co wodne nie jest mu obce. Przemierza Kraków na rowerze, często z kamerą na ramieniu.

Jest naszą wtyczką w TVNie i czasem załatwi jakieś sekretne wejście na wizję.


paluchMagdalena Paluch

członek od 14.06.2011

pochodzenie: Busko Zdrój,

Chorągiew Kielecka

studia: inżynieria środowiska

Magda (pseudonim Paluch) to członkini Kręgowego zespołu finansowo
– kwatermistrzowskiego.

Studiuje na AGH, była kompanem Pestki w zbieraniu wywiadów do Szlachetnej Paczki, wnosiła wielki odkurzacz na 4 piętro, była na bieńczyckim końcu świata i wiele, wiele innych…

Poza tym Magda jest w zespole wypadowym, czyli dzielnie reprezentuje Krąg na wszelkich rajdach, wyjazdach czy zlotach. Lubi zabawy z kwasem solnym :D W wakacje była jedną z watrowych kuchmistrzyń i zdobyła sprawność Naleśnikowej Mamy :)

Podczas Roztopów na Niemcowej wybrała wraz z Pestką i Afazją najbardziej hardkorową trasę. Bo ktoś musi być twardy w tym towarzystwie!

Magda, jeśli trzeba, zawsze pomoże. To taki uśmiechnięty, sympatyczny, pomocny szyderca :) [nie, to się wcale NIE wyklucza! :)]


piotroPaulina Piotrkowska

członek od 15.11.2011

pochodzenie: Zboiska k. Sanoka,

Chorągiew Podkarpacka

studia: farmacja

„Trzej przyjaciele z boiska”, hm… była kiedyś taka piosenka…

Paulina. Członkini Tercetu Egzotycznego w składzie: Wado, (Sadko) & Piotro. Wrocławska filia Diablaka. Studentka wymarzonej farmacji, zapewne już niedługo otworzy swoją własną aptekę Pod Tarnicą.

Zawsze pamięta o tym, żeby pozdrowić swoich fanów na Facebooku.
Lubi podróże i książki.
Inicjatorka diablakowego wyjazdu do Chaty Pani Michaliny w Bieszczadach.
Kiedy bywa w Jarocinie na festiwalu, zdarza jej się spać na plebani i wchodzić wszędzie oknem.

We wrocławskich kręgach zwana surykatką, bądź mimozą, ale przecież każdy wie, że to po prostu Marilyn. Marilyn Mongoł! :) (ponieważ niektórzy podejrzewają, że Paulina ma mongolsko – tatarskie korzenie)

Nasza zwariowana mistrzyni nieogaru, potrafi pozytywnie zaskoczyć!

A, i jeszcze jedno. Paulina ma ukryte hobby, czasem lubi łapać pioruny pod krzyżem gdzieś na skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


292778_299905230116270_1667675878_nUla Fortuna

członek od 7.04.2009

pochodzenie: Gliwice

Chorągiew Śląska

studia: komparatystyka, historia

Ula (a tak naprawdę to Malgorzata) pochodzi z Gliwic (a jak wiemy w Gliwicach jest inaczej :D). Przyszla do Kręgu w 2008 roku i wcale nie miala zamiaru czekać na zbiórkę naborową :) Polonistka, choć nie dyplomowana, historyczka (nie mylić z histeryczką :) ) no i czlowiek-slawa! Bo kiedy wpiszesz jej imię i nazwisko w przeglądarce, Wujek Google zaprezentuje Ci artykuly autorstwa M. U. Fortuny. Przez rok przewodzila Kręgowi i przyznać trzeba, że wyszlo jej to bardzo dobrze! Ula to Czlowiek-Kalendarz. Malo kto wie, że posiada ona dokladny plan na każdy dzień. Podobnie jak Zuza i Iza, czlonkini legendarnego tercetu UZI. Od pamiętnych Adamowych Roztopów okazyjny Astronom („Kula ziemska, ziemska kula!”). Górolaz, czasem Gruzinka, ma dzielnię w Lachowicach. Od czasów pewnej sesji zdjęciowej, kojarzona z pytaniem: Do czego to doszlo?


IMG_0182 (300 x 300)Piotr Kawka

członek od 15.11.2011

pochodzenie: Stalowa Wola,

Chorągiew Podkarpacka

studia: automatyka i robotyka

Wydawać by się mogło, że w kręgu nie pojawi się już żaden mężczyzna (przepraszam, chłopaki!), a tu niespodziewanie na jednym z naborów zjawił się Buli. A jak już się pojawił, to po kilku wspólnych akcjach postanowił z nami zostać! Podziałał w Kapitule stopni, poorganizował akcje, a na koniec wstąpił w związek małżeński (Diablaki, gdyby go bezwarunkowo nie kochały, na pewno musiałyby być zazdrosne!), jak na prawdziwego mężczyznę przystało. Obecnie winszujemy i trzymamy kciuki, w końcu ktoś musi naprodukować nam stado młodych Diablaczków!
A tak poważnie: konkret że hej, polecamy!


taszOlka Barwikowska (Tasz)

członek od 22.11.2011

pochodzenie: Sanok,

Chorągiew Podkarpacka

studia: filologia polska

Olka pseudonim Tasz, redaktor naczelna chorągwianego pisma The Scout Times, członkini referatu wędrowniczego chorągwi krakowskiej oraz chorągwianego zespolu prasowego.

Prywatnie, studentka polonistyki, walcząca często z dylematami typu: pięciuset piosenkami! No bo przecież nie: pięciomasetsoma!

Po trzecim podejściu do Diablaka w końcu dała się złapać! Odtwórczyni jednej z głównych ról w słynnym ogniobraniu 2009.

Kreatywna, rozgadana, rozśpiewana. Swoją czerwoną strzałą przemierza krakowskie ulice. Czasem jej (i innym zdiablaczonym) świat drezyną ucieka. Szczególnie po spotkaniach w chorągwi!

Zdarza jej się nucić „Moje serce to jest muzyk….” (improwizujący!)

Bywa, że sypnie złotą myślą w stylu: „Polonistki się nie puszczają, one po prostu cytują Goethego w oryginale” ;)


izaIzabela Lamparska

członek od 7.04.2009

pochodzenie: Sandomierz,

Chorągiew Kielecka

studia: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, poradnictwo edukacyjne i zawodowe

Iza – element składowy legendarnego UZI TRIO. Złoty człowiek o społecznikowskim zacięciu.

Udziela się na wielu polach poza harcerstwem. Dzielnie dowodziła swoją ekipą podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki (2011 r.).

Pochodzi z Sandomierza, zwanego też czasem San Domingo :) Dyplomowana pani pedagog, która potrafi okiełznać każdego niesfornego dzieciaka. Z akademikami też daje sobie świetnie radę ;)

Umie dowodzić grupą. Wiele osób chętnie z nią współpracuje. Zorganizowana i poukładana, jak twierdzi: nie lubi żyć w bałaganie.

Członkini kręgowej Kapituły Stopni Wędrowniczych i Naramiennika Wędrowniczego. Dobrze śpiewa i chętnie służy swym wokalem biorąc udział w wieczorkach z piosenką.

…a jeśli chcesz nauczyć się pływać pontonem, to tylko z Izą na Zakrzówku! ;)


krawczykKamil Krawczyk

członek od 7.04.2009

pochodzenie: Janowiec,

Chorągiew Lubelska

studia: górnictwo i geologia

Kamil vel „Wesoły chłopiec” Krawczyk, syn Krzysztofa (tego spod Puław, nie tego od Romów). Wiele dziewcząt (i chłopców) wzdychało do jego piłkarskich łydek, a i wiele serc zostało złamanych!

Nie ma jednak co demonizować – choć mógłby być z niego niezły żigolak, ma dobre serce (do tego stopnia, że ciężko jest mu wytłumaczyć, że w niektórych grach karcianych trzeba grać przeciwko sobie).

Ma więcej pomysłów na minutę niż wszystkie Diablaki razem wzięte. Choć czasami ma słomiany zapał, jak już się za coś zabierze, robi to na 120 %. Aktualnie studiuje, pracuje i kończy kurs taternictwa.

Na co dzień lubi haratać w gałę, przez co ma duże szanse na zostanie premierem. Tylko kto by to wytrzymał? :)


m_dziubekMarcin Dziubek

członek od 15.06.2010

pochodzenie: Myślibórz,

Chorągiew Zachodniopomorska

studia: filozofia, rosjoznawstwo, religioznawstwo

Marcin pseudonim Dziubek (lub Dziu żeby było bardziej lansiarsko) to typowa ChCh (Chodząca Charyzma). Trochę rosjoznawca, trochę filozof, ale najbardziej zdecydowanie artysta (nie mylić z autystą :P) obdarzony świetnym wokalem.

Przybył do Krakowa aż z Myśliborza w zachodniopomorskiem. Patrzy na świat z nawyku i wrażliwy bywa jak membrana… Lubi uskuteczniać grobling po młodopolskich cmentarzach.

Często tak go ciągnie do gór, jak… jak anioły do chmur (o Jezu jak go ciągnie!) Czasem spotkasz go na Szewskiej, może wyśpiewa Ci wtedy Preludium dla Leonarda. Świetny organizator i, choć bywa nadgorliwy, współpraca z nim nigdy nie kończy się fiaskiem!

Milion myśli w głowie i jeszcze więcej pomysłów na minutę. Kreatywna gaduła :) Jeden z naszych kręgowych ByK-ów (Byłych Komendantów). Ledwo co przyszedł do Kręgu jako Marcin z filozofii (jeszcze w starym harcerskim mundurze :D) a rok później już nam przewodził. To się nazywa wejście smoka!

Ma świetną Mamę, która potrafi w jednej chwili uszczęśliwić syna, przygotowując tosty domowej roboty :D.

A, i jeszcze: Dziubek wypowiada „świeczka” jak nikt inny!


librontŁukasz Libront

członek od 12.04.2009

pochodzenie: Bobowa

Chorągiew: Krakowska

studia: informatyka

O Libroncie można by powiedzieć dużo, choć ostatnio wcale go w Kręgu nie widać. Niegdyś Kwatermistrz Diablakowy, a także uczestnik miliona innych akcji, teraz zajął się tym, co przystoi dorosłemu facetowi: pracą. I tyle go Diablaki widziały, choć ciągle liczymy na to, że jeszcze kiedyś wróci aktywnie na nasze, kręgowe łono! (co, ze względu na mocne sfeminizowanie, może brzmieć odrobinę niepoprawnie… :P)


julkaJulia Topolnicka

członek od 19.04.2011

pochodzenie: Nowy Targ,

Chorągiew Krakowska

studia: nanotechnologia

Jeśli chcesz zjeść coś dobrego (spory przekrój: bo od sushi, poprzez obiad, a skończywszy na ciastach!), albo czujesz, że nie ogarniasz, wystarczy jeden telefon. Julka przyjdzie, dokarmi, ogarnie, ba, czasem nawet pożyczy kota! Oczywiście wszystko może zmienić się w przeciągu sekundy, bowiem pod słodkim uśmiechem Julka skrywa umiejętność walki (a kiedyś długo jarała się zakupem zbroi!). My się jej jednak wcale nie boimy! No, co najwyżej, gdy zaświeci nam fleshem po oczach (bo przecież kompromitujące zdjęcia to podstawa dobrego wyjazdu!)


aciaAgata Piętak

członek od 1.02.2008

pochodzenie: Kielce,

Chorągiew Kielecka

studia: dziennikarstwo, fotografia

Kobieta. Och, apoteoza kobiecości. Choć potrafi pokazać pazur, żadna inna nie umie tak bardzo przekonać Cię, że jesteś jej misiaczkiem. Łasa na komplementy, szczególnie w kwestiach zawodowych.

Aktualnie bowiem zajmuje się fotografią i rzec trzeba uczciwie, że jej to wychodzi, sami sprawdźcie:

Agata Pietak Fotografia

W kręgu od lat wielu. Weteran. Pamięta czasy komendantury Stachy. Była jedną z inicjatorek diablakowego wypadu do Irlandii. Macierzyście z miasta latających scyzoryków, do którego wraca co jakiś czas, kończyć studia dziennikarskie.


gielarekMonika Gielarek

członek od 1.06.2008

pochodzenie: Janów Lubelski,

Chorągiew Lubelska

studia: dziennikarstwo

Pamiętacie bajkę o Kulfonie
i Monice? No, ale nie o tym.

Monika Gielarek to mały promyczek szczęścia i entuzjazmu, oświetlający nas w szarej i brzydkiej, zasłoniętej oparami ze śląska rzeczywistości (co przecież widać, nie?).

To ta część humanistycznej świty, która reprezentuje sobą najbardziej nienawidzony przez ścisłowców typ – polonistyczno-pisarsko-dziennikarski. To osoba, która doskonale wie jak się wysłowić i jak napisać „żerzuha”, która przy okazji nie cofnie się by Cię poprawić, gdy strzelisz gafę!

Monika, choć nigdy nie pokazała się oficjalnie z żadnym chłopcem, była obiektem wielu miłosnych zawirowań, a przynajmniej plotek i docinań z tym związanych, czego obrażeni ścisłowcy nigdy nie przepuścili (na szczęście w plotkach, poprawność językowa jest wręcz niewskazana – można zawsze coś przekręcić!:)).

A zostając w temacie… Gielarek ma dziwne zacięcie na mężczyzn w mundurach i habitach. Harcerstwo to jedno, ale druhenka ta odbywała praktyki w samym Wojsku Polskim
(i prawie udało się nam wysłać ją do Afganistanu:))! Cyklicznie zaś uczestniczy w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Akademickie „Beczka”, związane jak wiadomo z krakowskimi dominikanami.

Ech, może kiedy śluby czystości pójdą w niepamięć…;D

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s