Funka, dzień drugi – wtorek.

Siódma rano (to dla mnie noc!), dzwoni budzik. Wstajemy, jemy i idziemy z Wado nad jezioro. Jest cudnie, mnóstwo żaglówek, kajaki i czysta (!) woda. Siedzimy na pomoście i odpoczywamy.

Ponieważ od jutra kawiarenka ma zacząć działać, nasz kulinarny dream team w składzie Tkocz, Fojt and Zgódko jadą na poszukiwanie hurtowni spożywczej i pierwsze zakupy.
W międzyczasie Magda Paluch pisze, że ona i Doman już dotarły, więc w zasadzie to możemy po nie wyjść i pomóc się odnaleźć. Odnalazłszy dziewczyny, tymczasowo przenosimy je do kadrowej „Jolki”. W tym czasie Klaudia z Joasią ustalają menu, cennik i listę zakupów do kawiarenki. Zgódko chwilowo nie programuje, więc trzyma pieczę nad tym, by ceny nie były zbyt niskie ;) (ani zbyt wysokie ofkors!). Później zarządzamy kolejny tego dnia desant nad jezioro. Okazało się, że woda potrafi wpływać na kreatywność! Pływając i obrzucając się glonami (bo przecież są dobre na cerę :P) wymyślamy kawiarenkową imprezę tematyczną Witch on the BEACH. Interpretacja dowolna.

Następnie, idziemy na szybki obiad (pozostając w klimacie zdrowego żywienia – zupka z Knorra zawsze spoko), rozbijamy namiot, wymiatamy szyszki, wyprowadzamy się z Jolki i obmyślamy wystrój kawiarenki. Po południu idziemy „ na złodziejkę”, żeby nazbierać trochę owoców potrzebnych do dekoracji wnętrza. Do późnej nocy pracujemy na najwyższych kreatywnych obrotach (A Zgódko dzielnie programuje i harmonogramuje! Od samiuśkiego rana do późnej nocy.) Ustalamy szybki plan działania na następny dzień i idziemy spać.

A co będzie dalej? Hm…”kolejny dzień, kolejna taka noc…” Czyli trochę o arachnofobii i zatrzęsieniu wszelkim robactwem, wieszaniu, przywieszaniu, Chochole i naleśnikach. Zapraszamy wkrótce!

A jak Tobie, droga Kadro minął kolejny dzień w Funce?

Reklamy

3 thoughts on “Funka, dzień drugi – wtorek.

 1. K.Z. pisze:

  Wtorek, wtorek, aaa, wtorek! Rano pobudka, harmonogramy wstępnie ogarnięte, teraz już tylko (tylko?!) kosmetyka, wyszukiwanie opisów zajęć z innego pliku (bo dlaczego miałyby być razem z wszystkim innym, co?), radosne wklepywanie, takie tam prozy życia. Zadanie miało być przerzucone na Taiffuna, ale wychodząc z założenia „Coś robić trzeba, no hej!” zaczynam robotę. Ale na spokojnie.
  „Dziewczynyyy… Jedziecie do Chojnic? Do CYWILIZACJI?” – pytam Tkocza i ku swojej uciesze słyszę pozytywną odpowiedź. „A macie jedno wolne miejsce?”. Jest! Zostałam przyjęta na pokład kawiarenkobusa! Perspektywa Maca i hurtowni jest miła, ciepła i pachnie chemiczną bułką + słabą kawą. Ubieram się jak na robola przystało (czerwone spodnie! czerwone spodnie!), „jestę panikię”, no, w każdym razie bawię się z dziewczynami świetnie, ciągnąc wózki i pakując makarony. Wracamy pijąc Frugo – jest mi dobrze.
  W Funce programuję dalej, wrastając w salę z komputerami, śmiejąc się dużo i poznając kolejne, nieznane wcześniej pyszczki. Lubię ludzi, ludzie lubią mnie (ehe), Watra od strony organizatorskiej okazuje się być inną imprezą niż zwykle. Trochę brakuje mi głupoty na trasie, pozawania patroli i śpiewania do późna w noc, ale pociesza mnie myśl, że ja jestem coraz starsza, patrole coraz młodsze (no chyba nie, ale tak trzeba sobie powtarzać), także czas zrobić coś pożyteczniejszego niż zabawianie ludzi piosenkami przy ognisku, zresztą, co ja będę się na siłę odmładzać i udawać szesnastkę (powiedziała emerytka).
  Wieczorem naciągam Tkocza na kolejnego chojnickiego tripa, tym razem po to, by odebrać Taiffuna, Agatę i Arnvalda – z obowiązkowym przystankiem w Macu zajeżdżamy ciemną nocą do Funki. Zagarniam programową część wycieczki +1 do komputerka, ogarniamy do końca – uwaga! Harmonogram gotowy! Można wreszcie iść spać :)

  PS co jest fajnego w byciu członkiem zespołu programowego? WŁASNE ŁÓŻKO!!! (no dobra, jest też parę innych pozytywów…. np. obiady (; )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s